Lancali sa stala hviezdou sociálnych sietí, na TikToku má vyše 860 000 sledovateľov. Jej vlogy na YouTube pozerajú desaťtisíce ľudí.
Práve jej v slovenčine vyšla kniha Zaľúbila som sa do nádeje, ktorá ukazuje lásku a jej sladko-trpké podoby. Budete ju čítať so zatajeným dychom a slzy vám zostanú na lícach ešte dlho po dočítaní. Budete mať pocit, že ste sa spojili s postavami, že žijete ich životy, zažívate ich trápenia, ale aj nefalšovanú radosť a chvíle šťastia.
Tento príbeh rozkladá kúsky môjho srdca naširoko po papieri. Plynie z perspektívy vševedúceho rozprávača a je sondou do priateľstva, hriechu, choroby, lásky a do všetkého, čo nás robí ľuďmi.
Zaľúbila som sa do nádeje
Skupina smrteľne chorých pacientov.
Prísľub prežiť zvyšok života naplno.
Láska, ktorá pretvára a presahuje hranice.
Rozprávačka príbehu Sam sa postupne zoznámi a skamaráti so štyrmi tínedžermi, dvoma chlapcami a dvoma dievčatami. Aj keď trávia veľa času v nemocnici a ich ochorenia ich v mnohom obmedzujú, snažia sa ukradnúť si od života aspoň trochu zábavy. Tajne chodia von, oblizujú penu z piva a vdychujú vôňu zapálenej cigarety.
Vzniknú medzi nimi aj ľúbostné vzťahy, chlapci Neo a Coeur sa zamilujú do seba a takisto aj rozprávačka Sam do Hikari. Láska v tomto románe dýcha z každej stránky. No tragédia číha hneď za rohom, lebo dvaja z kamarátov, Neo a Coeur, zomrú.
V bolesti a strate nachádzajú jeden druhého a spolu sú odhodlaní vziať si od života to, čo im vzala choroba…
Hit na sociálnych sieťach
Román Zaľúbila som sa do nádeje obsahuje aj prvky magického realizmu, lebo rozprávačka Sam je vlastne vtelená nesmrteľná duša nemocnice, ktorá získala ľudskú podobu, aby mohla utešiť malého chlapčeka s nulovou imunitou, ktorý musel žiť v izolácii. Keď chlapec Sam dospel, zaľúbili sa, no on sa rozhodol ukončiť svoj život, lebo by nikdy nemohol žiť mimo nemocnice. Nesmrteľná duša prijala jeho meno a stala sa z nej Sam. Ďalej pomáhala deťom zvyknúť si na život v nemocnici a uľahčiť im ho svojou spoločnosťou, kým nestretla novú lásku.
Autorka Lancali, čo je pseudonym Andrey Callewaert, si vydala túto knihu najskôr sama. Chcela totiž, aby vyšiel presne tak, ako ho napísala. Sama si ho editovala, opravovala a sama sa zhostila aj marketingovej podpory. S obálkou knihy jej pomohla jej kamarátka, ktorá sa venuje dizajnu.
Po pár mesiacoch od vydania knihy sa predalo viac ako 70 000 výtlačkov a na svete bol hit. Práva na knihu predala vydavateľstvu Simon & Schuster, ktoré knihu vydalo tento rok a už je teda aj v slovenčine.
Tieto stránky sú plné skutočných spomienok, ktoré dostali podobu rôznych postáv, podobných miest a tých istých myšlienok. Je dôležité spomenúť, že technické aspekty chorôb v tomto románe podávam fiktívne, preto sa nemajú analyzovať z medicínskeho hľadiska. V tomto príbehu sa vyskytuje domáce násilie, poruchy príjmu potravy, intenzívna fyzická šikana, sebapoškodzovanie, samovražda, znásilnenie, depresia, úzkosť a drastické opisy chorôb…
Foto: SkveléKnihy.sk